ceturtdiena, 2014. gada 6. novembris

Ja cilvēks=putekļi un nauda=putekļi, tad cilvēks=nauda?
    Es domāju, ka dažreiz cilvēks kaut ko pateiks kādā konkrētā kontekstā, kaut ko nepārdomādams, un pēc tam, kad situācija mainās, bet vārdi paliek, šiem vārdiem sākas sava dzīve. Pirms pāris nedēļām rakstīju par kādu divainu cilvēku, no kura grūti bija izvilkt to, ko viņš domā par cilvēku kā tādu. Kas ir cilvēks? Beigu beigās, redzot, ka neizdosies viņam izbēgt no atbildes, teica: Cilvēks ir putekļi. Aicinu atrast šo tekstu un palasīt (man šķiet, ka virsraksts sākas ar vārdu Muļķis...), jo tur ir drusciņ par tuvāko un tālāko kontekstu.
    Vakar vakarā sēžot KuRIC-ā (ir tāda skaista un mīļa vieta Viļakā :)) un lasot Viļakas novadā avīzi atradu interviju ar rakstnieci Ingu Ābeli ("Klūgu mūks" grāmatas autore). Es neko gandrīz nezinu par rakstnieciskām lietām, bet uzdrošināšos nepiekrist konkrēti vienai izteiktai (divas reizes) domai: nauda ir putekļi. Man šķiet, ka saprotu rakstnieces domu šajā konkrētajā situācijā, bet pateikt, ka es tam piekritu pilnīgi, nepateikšu.
    Nesen rakstīju par citu cilvēku, kas arī strādāja kultūrā, bet zaudēja darbu. Šobrīd nav svarīgi zināt, kāpēc tā tas notiktu, bet šis cilvēks nepateiktu, ka nauda ir putekļi. Man šķiet, ka nevajag to skaidrot. Kad man, mežniecības studentam, nebija naudas, tad ar prieku pieņēmu darbu un divas nedēļas tīrīju pieturas divās pilsētās. Gribu piebilst, ka, protams, visu laiku domāju par žēlsirdīgo Jēzu, Kas man palīdz un visu laiku ir pie manis.
    Varbūt labāk būtu pateikt tā: Nauda man nav problēma. - nevis nauda ir putekļi, jo tas nav, teikšu, pareizi pateikts, ja cilvēkam ir darbs, nezinu - varbūt valsts darbs, brauka pa vietām, kuras pieder valstij, vai pašvaldībai, saņem regulāri algu (tas neattiecas uz šo rakstnieci, kuru nepazīstu, es negribu būt nepareizi saprasts).
    Cits rakstnieks teica, ka cilvēki neprot redzēt realitāti tādu, kāda tā ir, skaidrs, ka ar visiem saviem ierobežujumiem, jo atdala fragmentus no fragmentiem un nepieņem saites, kuras visu saista vienā. Bet es domāju, ka arī tad, kad mēģina visu redzēt kopā, redz bieži propagandi, nevis realitāti. Jo, lūk, viens, kam ir valsts darbs, runā, ka cilvēks ir putekļi. Varbūt viņam ir problēma ar cilvēcisko identitāti? Bet ja kāds runā, ka nauda ir putekļi? Pat svētais Francisks no Asīzes aicināja brāļus, lai strādātu un no sava darba (kas ir Dieva dāvana) uzturētu sevi un brāļus slimos un vecos. Un visu, ko viņš darīja, darīja paklausībā uz pāvestu un bīskapu.
    Tāpēc aicinu visus no visas sirds, lai dzīvotu pēc mūsu Kunga Jēzus Kristus Evaņģēlija. Un kā mācīja visus svētais Francisks, ja kāds grib izpildīt Evaņģēliju, lai dzīvo pēc šādiem pieciem principiem: 
  1. Mīlēt Dievu.
  2. Mīlēt savu tuvāko.
  3. Biežā grēksūdze.
  4. Biežā sv. Komūnija.
  5. Atgriešanās darbi.
 *  *  *
   Ziniet, ļoti svarīgi ir lūgties viens par otru. Ir piemēram tāda akcija manā kapucīnu provincē, lai lūgtos par misjonāriem (ir 50 misjonāru!). Organizē šo akciju brālis Gžegožs (poliski Grzegorz) un vinš man atsūtīja sarakstu ar 15 (!) cilvēkiem, kuri vienu gadu lūdzas par mani! Briņīšķīgi! Cilvēki, kuri dzīvo Polijā, Belģijā un Zviedrijā. Vārbūt kāds no lasītājiem gribētu lūgties vienu gadu par kapucīnu misjonāru? Jā kāds gribētu pieņemt tādu lēmumu, tad vajadzētu sūtīt uz manu epastu savu vārdu un uzvārdu, adresi un valsti. Tad es pārsūtīšu br. Gžegožam, pēc tam viņš man un pārsūtīšu Jums, kā saucas un kur kalpo konkrēts misjonārs, par kuru Jums nāks lūgties vienu gadu. Tikai vienu :)
    Aha, nosauksim so akcjiu tā: Lūdzies Par Misjonāru. Epastā var tā rakstīt, vai saīsinājumu LPM
    Brālis Gžegožs man uzrakstīja, ka tagad notiek lūgšanas par misjonāru tulkošana uz angļu valodu, lai māsai, kas Latvijā uzņēmās lūgties par misjonāru, būtu šīs lūgšanas teksts (viņa ļoti labi runā angliski). Es uzrakstīju viņam, lai pamēģina tulkot uz latviešu valodu. Redzēsim, kā būs :)
    

1 komentārs:

  1. Parādījās cerība, ka misjonārs pr. Mateušs Dziedzics (cetrālajā Āfrikā) tiks atbrīvots. Jau apmēram 4 nedēļas ir gūstā un tajā laikā divas reizes bija slims (saindēšana, malārija), jo dzīve bušā cilvēkam no Eiropas ir sevišķi grūta. Lūgsimies, lai viņš un arī citi gūstekni atgūtu brīvību.
    Lūgsimies par visiem kristiešiem vajātiem visā pasaulē. Lūgsimies par tiem, kuri pēdējās dienās tika nežēlīgi nogalināti Pakistānā. Četru bērnu vecāki viņš 35 gadi, viņa 31 gads, tika dzīvi sadedzināti krāsnī! Dievs, apžēlojies par mums. Mūžīgo mieru dodi viņiem, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņiem. Lai viņi dus mierā! Āmen.

    AtbildētDzēst