ceturtdiena, 2014. gada 4. septembris

Piedot vai nepiedot?
    Atnāca pie manis veca kundze un stāstīja par savas ģimenes problēmām ar kaimiņiem. Situācija ir sarežģīta. Strīdi un citas nepatikšanās. Visa ģimene ļoti pārdzīvo, bet neatrod izeju. Ko darīt?
    Es viņai atbildēju, ka bieži nevaram mainīt ārējas lietas, jo dzīvojam konkrētos apstākļos. Bet tomēr cerība ir. Lūk, kāda cita ģimene nopirka zemi, bet kaimiņš paņēma šo zemi sev. Un šī nabaga ģimene gaidīja un gaidīja, un kad kaimiņš nomira (pēc 15 gadiem!) - atgūva savu zemi. Citai ļoti vecai atraitnei bija maza māja. Bet lai ieietu mājās, vajadzēja iet caur kaimiņa pagalmu. Tomēr viņš tur taisīja žogu! Ko darīt? Tikai tiesa palīdzēja atraitnei. Vēl citiem pa tīrumiem brauka ar "tehniku". Un ko darīt? Iet tiesāties? Varbūt. Taisīt žogus? Bet kas par to maksās?
    Es zinu - atbildēju šai kundzei - kādu pirmo lietu obligāti jādara: piedot tiem, kuri mums dara pāri. Piedot un neļaut naidam, strīdiem un citiem grēkiem nicināt mūsu sirdis. Piedot un mēģināt atrisināt problēmu pēc savām iespējām, arī ar tiesas palīdzību. Bet sākuma - piedot.
    Tādā veidā mēs būsim Jēzus tīklos (skatieties šodienas Evaņģēlijs) un varēsim skaitīt: "... un piedot mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem..."

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru